-

stopfalszerzom

TW-ardziel TW-ardoch TW-aróg

http://info-stopfalszerzom.blogspot.com/2017/12/tw-ardziel-tw-ardoch-tw-arog.html

 

 tagi: twardoch  haplogrupa r1a1  pangermanizm  niemieckość  tw  nike 

stopfalszerzom
11 grudnia 2017 10:01
55     2516    2 zaloguj sie by polubić
komentarze:
chlor @stopfalszerzom
11 grudnia 2017 10:33

20 tysięcy lat temu Polska była pod lodem. 10 tysięcy lat temu mieliśmy zaledwie mamuci step z nędzną trawką, a nad Bałtykiem nieliczne grupki mongoloidalnych łowców reniferów.

Słowianie są tutaj od dawna, ale aż tak nie szafujmy wstecz datami.

zaloguj się by móc komentować

saturn-9 @stopfalszerzom
11 grudnia 2017 11:02

Podejmuje Pan hocki-klocki przeciwnika. 15 czy 20 tysięcy lat brzmi plakatowo poważnie. Ale dlaczego taki rozdźwięk o te kolumnowe V tysięcy? 

Podejmowanie tej kości do obryzienia jest niczym wejście na śliski parkiet czy wręcz lód propagandowy. Oby Pan się nie nakrył nóżkami.

STOPfałszerzom! Tak trzymać. ;-

zaloguj się by móc komentować

Caine @stopfalszerzom
11 grudnia 2017 11:38

Haplogrupy i dyskusja o nich to pułapka. Co się stanie, jeżeli ktoś zwinie tę teorię?

zaloguj się by móc komentować

stopfalszerzom @chlor 11 grudnia 2017 10:33
11 grudnia 2017 12:20

1. 20 tys lat temu pod lodem była prawie połowa Polski i rzeczywiście na reszcie wolnej od lodu step był dość lichy. Wystarczający jednak dla przeżycia wędrujących na południowy wschód, lub pn-zach stad roślinożerców. 15 tys lat temu mieliśmy już koniec zlodowacenia i większość terytoriów Polski była wolna od lodów. Wcześniej było kilka miedzylodowcowych ociepleń w których kwitło życie i pojawiał się człowiek neandertalski i cromagnon.

2. Step mamuci (słoniowy) był dość bujny i soczysty co sprawiało, że zwierzyny było bez liku a z zachodu na wschód regularnie odbywały się wędrówki nieprzebranych stad zwierzyny (mamuty, tury, reny, żubry, konie, łosie)

3. Za zwierzyną podążały grupki(plemiona) ludzi. Wcale nie mongoloidy! Wtedy w języku ludzi pojawiły się takie słowa jak słoń, słońce, słonina, posłanie, słony, maso, mięso, maść, treść, jeść, iść, mat', matka, mama, mamut, mienie, mień, kamień, strumień, krwa, skra, rwać, trawa, strawa... itd, itp. Twardoch ostatnio napisał, chyba na Onecie, że takie słowa pochodzą z języka starogermańskiego. Jak zwał tak zwał, ale ten twardochowy "starogermański" bardziej przypominał dzisiejszy Polski niż Niemiecki kiedykolwiek.

20 -15 tys lat temu wszystkie te stada musiały przejść przez wąskie gardło szerokości kilkudziesieciu km pomiedzy górami a lodowcem. W okolicznościach takiej koncentracji wędrujących stad w najwęższym miejscu  na wysokosci góry Ślęzy ok 20 tys lat temu powstały warunki do zaniechania przez człowieka wędrownego trybu życia. Wystarczyło uwięzić odp liczbę dzikich zwierząt w naturalnych terenowych pułapkach żeby zapewnić plemieniu odp ilość pożywienia.

zaloguj się by móc komentować

stopfalszerzom @Caine 11 grudnia 2017 11:38
11 grudnia 2017 12:34

To samo co się stało po zwinięciu teorii Newtona :) Teoria haplogrup należy do dziedziny współczesnej genetyki. Niech się więc genetycy w razie czego martwią :) Jedno jest pewne że ma ona solidniejsze podstawy od współczesnej oficjalnej archelogii i pseudohistorii. Oficjalnej czyli tej sponsorowanej przez niemiecki kompleks polityczno-przemysłowy

Owszem jest taka jedna teoria inna od innych bo niematematyczna. Ona rzeczywiście neguje istnienie haplogrup w takim sensie jak rozumie to oficjalna nauka. Ale ja jej nie rozumiem :) więc nie będę się tu wymądrzał :)

zaloguj się by móc komentować

chlor @stopfalszerzom 11 grudnia 2017 12:20
11 grudnia 2017 13:13

No ale  5 tyś. lat temu tutaj jeszcze praktycznie nie było indoeuropejczyków. Najstarsze kości jakie udało się zbadać, pochodzące z okolicy Wrocławia nie należały do hgr R, tylko do staroeuropejczyków (to ci nieliczni sapiense którzy przetrzymali epokę lodowcową w cieplejszych strefach), i migrantów nie wiadomo skąd.

Znalezisk jest w Niemczech dużo więcej, ale i tam w tym okresie (2800 BC) indoeuropejczycy byli rodzynkami w masie potomków kromanionczyków (na 14 szkieletów w jednej jaskini tylko dwa typu R).

Niewiele pózniej mamy wysyp indoeuropejczyków, i słynną bitwę w Enerde między mieszkańcami Polski, Skandynawii, i jakimiś ludźmi urodzonymi na terenie obecnych Włoch.

zaloguj się by móc komentować

stopfalszerzom @chlor 11 grudnia 2017 13:13
11 grudnia 2017 13:28

Tutaj należy być bardzo ostrożnym bo monopol na informację i jej przetwarzanie w tym temacie mają praktycznie Niemcy (uważający się za germanów) i zazdrośnie go strzegą. Słyszałem, że wykopaliska archeologiczne na terenie słynnej bitwy w okolicy Dołęży dostały podobny szlaban jak Jedwabne.

zaloguj się by móc komentować

chlor @stopfalszerzom
11 grudnia 2017 14:17

Raczej można ostrożnie przyjąć że cywilizacje ludów indoeuropejskich w naszej cześci Europy powstały między 2800 BC (kiedy inodeur. jeszcze prawie tutaj nie było), a bitwą pod Tollensee (1300 BC).  Czyli Już przed tą drugą datą ludnosć Polski mogła wystawić sporą armię. Nie wiem jakie są wyniki badań genetycznych. Wiadomo tylko po badaniach izotopowych w jakim miejscu uczestnicy bitwy urodzili się i żyli w pierwszych latach dzieciństwa.

Teraz można się spokojnie kłócić czy ówcześni mieszkańcy Polski byli Słowianami, i czy w owych czasach można w ogóle już mówić o Germanach czy Słowianach, czy tylko o jakichś plemionach dosyć barbarzyńskich które miały sprzeczne interesy.

zaloguj się by móc komentować

stopfalszerzom @chlor 11 grudnia 2017 14:17
11 grudnia 2017 15:19

Geny jasnych włosów i niebieskich oczu są dość stare i sięgają epok lodowcowych. Niektórzy twierdzą nawet, że otrzymaliśmy to cenne dziedzictwo od Neandertalczyka który posiadał te cechy niewątpliwie. Na pewno cechy te są przystosowaniem związanym z produkcją witaminy D3 która w pochmórnych czasach epoki lodowcowej była towarem deficytowym zwłaszcza z dala od pożywienia pochodzenia morskiego (tran). Kiedy na obrzeżach lodowca, na obszarze północno-wschodniej Europy dni słoneczne były na wagę złota, jasna cera i rude(bląd) włosy warunkowały przeżycie człowieka. Rozkład tych genów i ich natężenie w dzisiejszej popolacji pokrywa się z rozkładem haplogrupy R1a i R1a1. Te fakty czynią twoją teorię, o późnym przybyciu indoeuropeiczyków do Europy, małoprawdopodobną. 

 

zaloguj się by móc komentować

stopfalszerzom @chlor 11 grudnia 2017 14:17
11 grudnia 2017 15:30

Jeśli zaś chodzi o Germanów i Słowian to uważam że są to dwie nazwy początkowo odnoszące się do tych samych ludzi. Wnoszę to stąd, że Germanami Rzymianie nazywali swoich sąsiadów żyjacych po drugiej stronie Limes Imperium Romanum. Nie było wówczas w tamtych okolicach nikogo kto dziś rości sobie pretensje do nazwy "Germanie". Natomiast wszystko wskazuje że znani z historii Cheruskowie i Horole mówili na mamuta słoń, na sól - sol, na słońce - solnce, a na zwierzecy tłuszcz - słonina ;)

zaloguj się by móc komentować

chlor @stopfalszerzom
11 grudnia 2017 21:33

Jest problem, bo Polacy są w tej wyjątkowej w Europie sytuacji, że nie mają (nie znają) swojego pochodzenia, swojej historii starożytnej konkretnie. Tak jakby wszystkie kwity gdzieś wcięło. Jednak nie można pchać się w kompletnie chybione hipotezy turbosłowiańskie, bo są zbyt łatwe do podważenia i wyśmiania z braku kwitów, a często i sensowności.

Dzisiejsze mapy zagęszczenia jasnowłosych nie są podstawą do twierdzeń jakoby akurat w starożytnej Polsce była prawylęgarnia przystojnych blondynów, którzy zalali cały postępowy świat. Związek jasnych oczu i włosów z klimatem też  jest naciągany, bo np wszyscy mongoloidalni mają czarne włosy choć żyją we wszystkich strefach klimatycznych, także pod biegunem, gdzie jest ciemniej niż w Polsce.

O neandertalach szkoda gadać, bo nie byli ludźmi typu sapiens. To odrębny gatunek. Zaledwie 4% mieszanych potomków było płodnych. Taka jest domieszka neandertali na Zachodzie, natomiast w Polsce było za zimno nawet dla nich. Tu kolejna nietypowośc, bo akurat w Polsce nie znaleziono ani jednego pewnego szczątku tego gatunku. Jeden kawałek palca podejrzewany o neandertalskość, to jest wszystko do dziś.

 

zaloguj się by móc komentować

stopfalszerzom @chlor 11 grudnia 2017 21:33
11 grudnia 2017 22:24

Polska został przeorana wielokrotnie przez lądolód, przysypana piaskiem i głazami przytarganymi aż ze Skandynawii. Marne szanse żeby znaleźć jakiekolwiek kości z czasów interglacjalnych. Jednak jest oczywiste, że Neandertalczycy w tych epokach tam bywali. Słyszałem, że więcej skamieniałości po nich znaleziono w okolicach Wawelu...

Jeśli idzie o mutacje jasnych włosów to takowe zdarzyły się w populacji ludzkiej 2 razy niezależnie od siebie. Pierwsza u Negroidów z Polinezji, druga u Neandertalczyków od których geny te przewędrowały do homo sapiens(indoeuropeans)

Nie ma znaczenia jak popularne i efektywne było krzyżowanie między tymi gatunkami ludzi. Wystarczyłby przecież jeden raz... Oczywiście nie da się obalić tezy, że taka mutacja zdarzyła się po raz trzeci w historii ludzkości, ale jest to mniej prawdopodobne niż dziedzictwo od Neandertalczyka. Zgodnie z rozkładem statystycznym epicentrum tej mutacji musiało się znajdować w okolicy Żmudzi z późniejszym przesunięciem w stronę południowej Finlandii. Związek cery i włosów maksymalnie przepuszczalnych dla promieni UV nie wiąże się z surowością klimatu tylko z wielkością nasłonecznienia.  Rejony podbiegunowe co prawda mają kilka miesięcy nocy polarnej, ale za to w czasie polarnego dnia nie brakuje tam słońca. Witamina D może być magazynowana na wiele miesięcy w organizmie człowieka. Obrzeża zaś skandynawskiego lodowca były mocno zachmurzone prawie zawsze, dlatego deficyt witaminy D był w okolicach Bałtyku największym problemem zawsze, i tak jest aż do dziś.

Nie wiem dlaczego wiążesz moją osobę z turbosłowiańskością, ale takie twierdzenie ma mniej podstaw niż jakikolwiek z moich pogladów.

Co do wylęgarni blondynów...

Nie da się ukryć, że istnieje silna koleracjia pomiędzy geograficznym rozkładem statystycznym haplogrupy R1a a rozkładem statystycznym występowania jasnych włosów jasnej cery i niebieskich oczu, oraz słowiańskiej mowy i tolerancji na laktozę. Wytłumaczenie jest proste i narzuca się samo. Innego wytłumaczenia, które wytrzymałoby presję naukowej falsyfikacji nie ma.

 

zaloguj się by móc komentować

stopfalszerzom @chlor 11 grudnia 2017 21:33
11 grudnia 2017 22:55

Piszesz: "Jest problem, bo Polacy są w tej wyjątkowej w Europie sytuacji, że nie mają (nie znają) swojego pochodzenia, swojej historii starożytnej konkretnie"

- Sytuacja Polaków nie jest wyjątkowa tylko najbardziej zakłamana przez imperialne, zwłaszcza niemieckie narracje, ale wystarczy nałożyć na siebie te dwie mapki żeby można było zrekonstruować kawał historii Polski i szerzej słowiańszczyzny. Jeśli dodatkowo uświadomimy sobie że wspólne słowa jakie mamy z ludami Indo-Irańskimi pochodzą z Terenów Polski bo 1300 lat przed Chrystusem emigranci z naszych ziem podbili Indie i Iran, a nie odwrotnie. Przynieśli oni tam ze sobą poza językiem bogato udokumentowaną kulturę. Trochę się ona przemieszała z tą zastaną ale dziś wiele da się odtworzyć dzięki zdobyczom współczesnej nauki.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @stopfalszerzom
12 grudnia 2017 08:01

Najlepsze badania w tym temacie ma Telawiw. Inwestują w to spore pieniądze z powodów m.in. ideologicznych. I to nie jest, niestety tak ślicznie. W każdym razie korelacja nie dowodzi ani związku przyczynowo-skutkowego, ani nie mówi nic o związkach czasowych.

zaloguj się by móc komentować

chlor @stopfalszerzom 11 grudnia 2017 22:55
12 grudnia 2017 13:56

Do Indii weszli najprawdopodobniej ci nasi dalecy krewniacy R1a1 którzy mieli najbliżej, czyli lud kultury andronowskiej. Z Polski do Indii to jest jednak spory kawałek.

zaloguj się by móc komentować

Godny-Ojciec @Grzeralts 12 grudnia 2017 08:01
12 grudnia 2017 14:23

Telawiw inwestuje w dobre inwestycje. Myślę że my też powinniśmy zainwestować w tę dziedzię wzorem naszych braci w wierze zwanych starszymi. Niech to będa nawet wzgledy ideologiczne i doktrynalne zwłaszcza kiedy doktryna oparta jest na poszukiwaniu prawdy.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Godny-Ojciec 12 grudnia 2017 14:23
12 grudnia 2017 14:59

My nie znajdziemy tam nic, w co warto by inwestować.

zaloguj się by móc komentować

Godny-Ojciec @stopfalszerzom
12 grudnia 2017 15:42

Mylisz się bardzo. Mamy tam więcej do udowodnienia niż Żydzi i Niemcy razem wzięci. Swego czasu Hitler zbudował na legendzie naszych przodków (Ariów) całą niemiecką doktrynę. Dzisiaj się Niemcy tej wpadki wstydzą i co mogą to tuszują fałszują lub próbują napiętnować lub unieważnić. Można by nakręcić niezłą komedie o tym jak to się okazało że Ariowie nie są przodkami Hitlera i jego niemieckich nadludzi, tylko są potomkami starożytnych "Polaków" :) Mówiąc "Polaków" mam na myśli żyjacych przed tysiącami lat na dzisiejszych ziemiach Polski, bezpośrednich przodków naszych i Ariów którzy zasiedlili Indie i Iran, Można ich też nazwać prasłowianami lub indoeuropejczykami jak kogoś razi nazwa Polacy :) 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Godny-Ojciec 12 grudnia 2017 15:42
12 grudnia 2017 16:00

Ale to bzdura. My nie jesteśmy potomkami tych ludów, które żyły tu 25tys.lat temu. Niemcy zresztą też nie.

zaloguj się by móc komentować

chlor @Grzeralts 12 grudnia 2017 16:00
12 grudnia 2017 18:25

Najstarsza znana cywilizacja powstała zaledwie 8 tyś.lat temu (cywilizacja Indusu). Sumerowie, Egipcjanie, czy Żydzi są sporo od niej młodsi.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @chlor 12 grudnia 2017 18:25
12 grudnia 2017 18:51

Dlatego nie ma sensu powoływanie się na migracje hominidow sprzed zlodowacenia. 

zaloguj się by móc komentować

stopfalszerzom @chlor 12 grudnia 2017 13:56
12 grudnia 2017 20:30

Ekspansja Ariów(prasłowian) na wschód i południe trwała kilkaset lat i jest wyraźnie widoczna w obrazie rozkładu haplogrupy R1 we współczesnych populacjach (rys powyżej)

zaloguj się by móc komentować

stopfalszerzom @Grzeralts 12 grudnia 2017 16:00
12 grudnia 2017 20:34

Wtedy występowali tam Neandertalczycy i być może właśnie się krzyżowali z naszymi przodkami bo my mamy 4% ich genów.

Więc z pewnością jesteśmy potomkami tamtych ludów.

Niemcy? jacy Niemcy? Niemcy to się pojawili w 19 wieku :)

zaloguj się by móc komentować

stopfalszerzom @chlor 12 grudnia 2017 18:25
12 grudnia 2017 20:42

Kwestia definicji co uznamy za cywilizację. Udomowienie Tura? Wprowadzenie mleka do diety? Wynalazek Koła? Budowa wielkoobszarowych pułapek/zagród na stada dzikich zwierząt? Wynalazek pisma węzełkowego(wici)?

zaloguj się by móc komentować

chlor @stopfalszerzom 12 grudnia 2017 20:42
12 grudnia 2017 21:52

Tego to nie wiem, pewnie są jakieś definicje słowa cywilizacja. Może cywilizacja to lokalna kultura na tyle silna liczebnie i technicznie że zaczyna ekspansję. Ponoć pierwsze na świecie ludki w miarę kumate, to plemię Khoisan w Afryce, datowane na jakieś 30 tyś lat. Jednak nie piszą o nich "cywilizacja".

Pierwszeństwo nie jest moim zdaniem pewne, bo w Europie kromanionczycy w podobnym okresie robili już piękne malunki na ścianach jaskiń. W szczycie epoki lodowcowej, w cieplejszej, południowej części Europy. Nie u nas niestety. W nas była zima tysiącleci.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @stopfalszerzom
12 grudnia 2017 22:04

Haplogrupy raczej opisują wyprawy łupieżcze niż zasiedlanie. DNA mitochondrialne "opowiada" raczej o migracji stamtąd tu, nie odwrotnie.

zaloguj się by móc komentować

chlor @stopfalszerzom 12 grudnia 2017 20:34
12 grudnia 2017 22:14

Neandertalczycy zanikli ponad 24 tysiące lat temu (szczyt epoki lodowcowej), czyli okienko czasowe w którym mogli jakoś się krzyżować z sapiensami było krótkie i możliwe do realizacji tylko tam gdzie sapiense byli w stanie żyć mimo klimatu paskudnego. Akurat zanik neandertali pokrywa się czasowo z ostatnią mutacją człowieka anatomicznie współczesnego dającą mu dzisiejszą zdolność myślenia. To ważna data, bo dopiero od ok. 25 tysięcy lat możemy mówić o człowieku współczesnym. Zdolnym do myślenia abstrakcyjnego, wykonującym ozdoby, malunki, zdobienia, instrumenty muzyczne.

zaloguj się by móc komentować

stopfalszerzom @chlor 12 grudnia 2017 22:14
13 grudnia 2017 04:34

Człowiek zdolność do abstrakcyjnego myślenia posiadł wiele dziesiątków tysięcy lat wcześniej. Żeby jednak wykonywać pracochłonne ozdoby w trwałych materiałach, malunki, instrumenty muzyczne, itd trzeba mieć dużo czasu. Żeby zyskać czas trzeba dokonać ważnego odkrycia, zmiany technologicznej, albo organizacyjnej istotnej dla dotychczasowego sposobu życia, która po wdrożeniu czas ten zaoszczędzi. Np. trzeba zapewnić sobie i rodzinie (plemieniu) stałą dostępność pożywienia. Takie warunki zaistniały na ziemiach polskich(Śląsku) pod koniec ostatniego zlodowacenia. W okolicy Ślęzy istniało wąskie gardło wolnego od lodu stepu/tundry szerokie na kilkadziesiąt kilometrów. Tym wąskim gardłem dwa razy w roku (lęza) musiały przejść wędrujące w poszukiwaniu soczystej trawy stada wszystkich wielkich, europejskich roślinożerców: słoni(mamutów), koni, turów, reniferów(karibu), jeleni i towarzyszących ich wędrówce drapieżników: wilków, niedźwiedzi, ludzi... Żerujące na żyznych pastwiskach okołolodowcowych roślinożerne stada przetaczały się strumieniami ze wschodu na zachód i z powrotem każdego roku.  Ktoś kto by wdrapał się wtedy na szczyt Ślęzy miałby te wszystkie stada pod kontrolą. Mając widok takiego nieprzebranego bogactwa przed oczami można przeżyć szok. Wyobrażam sobie burzę w umysłach tych pierwszych obserwatorów, zapewne myśliwych/tropicieli przeszukujących okolicę w poszukiwaniu zwierzyny łownej. Myślę, że nie trudno przewidzieć jakim tokiem poszła ich wyobraźnia.

http://stopfalszerom.blogspot.com/2017/05/jak-sleza-doprowadzia-do-rozpadu.html

Uważam, że pomimo niemieckiej wielosetletniej, nad wyraz konsekwentnej i przemyślanej polityki niszczenia i zacierania materialnych śladów starożytności na Ślęzy i w jej okolicach, możemy jeszcze dziś odkopać wiele dowodów na obecność tych myśliwych i kultury ich następców - naszych przodków. Przykre, że ta ideologicznie i politycznie inspirowana dewastacja trwa do dziś...

 

zaloguj się by móc komentować

stopfalszerzom @chlor 12 grudnia 2017 21:52
13 grudnia 2017 05:41

Myślę, że znaczeniem słowa "Cywilizacja" manipuluje się od lat w taki sposób by faworyzować jedne doktrynalne i polityczne tezy kosztem innych. Np: by ugruntować w powszechnej świadomości przekonanie że pierwsze "Cywilizacje" powstały na południu i ekspandowały na północ. Tymczasem rozwój współczesnej wiedzy dostarcza coraz więcej przesłanek, a nawet twardych dowodów na to, że było dokładnie odwrotnie. Np: pierwsze materialne ślady pisma sprzed ok 8 tys lat podobnego do klinowego znaleziono w Europie. Zapisała je tzw Cultura Vincia rozwijająca się w dorzeczu Dunaju przed ok 8-6tys lat. Pismo to z pewnością stało u zarania wszystkich później istniejących systemów zapisu. Zarówno z obszaru Mezopotamii, Palestyny, Krety, Etrurii i Grecji, a być może i Egiptu. Czy pismo kultury Vincia miało jakieś jeszcze starsze korzenie? Z pewnością tak, były nimi vici czyli prymitywniejsze od niego pismo węzełkowe które przetrwało na północy Europy jeszcze kilka tysięcy lat, nieomal do czasów historycznych, a w obu Amerykach (kipu) nawet do czasów nowożytnych.  Niestety nikt nie uznał za stosowne żeby system ten opisać i udokumentować zanim przepadł nieomal bez śladów.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @stopfalszerzom 13 grudnia 2017 04:34
13 grudnia 2017 06:22

To nie są nasi przodkowie. Znaczy, może są w jakimś niewielkim stopniu, ale to tylko hipoteza. Natomiast nie jest hipotezą, że nasi przodkowie przybyli z Azji, bo to się wydarzyło znacznie później. A my do dziś nosimy ich geny. Tak samo my, jak i Niemcy. Ale już np. Francuzi mają geny z innej puli, z wcześniejszej migracji inną drogą.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @stopfalszerzom 13 grudnia 2017 05:41
13 grudnia 2017 07:58

fajny temat; co to jest pismo? znaki lub zestawy znaków do przekazywania informacji; a czym jest informacja podstawowa? tu byłem, bezpiecznie, w 'lewo', itp. i jak widać zwierzęta też języki umownych 'znaków' posiadają [od mrówek poczynając a na szczurach kończąc], czyli człowiek dokonał tylko rozszerzenia zakresu i skali informacji przekazywanej m.in. umownymi 'pismami'/znakami/... no i mamy cywilizacje człowieka w otoczeniu innych, zwierzęcych cywilizacji

zaloguj się by móc komentować

stopfalszerzom @Grzeralts 13 grudnia 2017 06:22
13 grudnia 2017 08:10

Cromanion przybyli do Europy z Afryki przez Azję oraz drugą trasą przez Gibraltar. Być może nawet przez Italię... Chyba większość Europejczyków ma ich geny :) Wszyscy Europejczycy pochodzą z Afryki, nawet Neandertalczyk. Hipoteza o przybyciu Indoeuropejczyków do Europy z Azji jest mniej prawdopodobna niż hipoteza o powstaniu Indoeuropejczyków na ziemiach dzisiejszej Polski u schyłku Epoki Lodowcowej. Niemcy to kreole czyli zlepek wszystkiego ze wszystkim i to dość późny i jeszcze nie zakończony. Ostatnio sobie zaimportowali parę milionów osobników o genomie semickim :) Mają Niemcy cechy aryjskie: blond włosy, niebieskie oczy i geny R1a1 dzięki zniemczeniu zachodnich Słowian. Przydałoby się aby ktoś te sprawy oczyścił z ideologicznych i doktrynalnych naleciałości i uporządkował w sposób naukowy.

http://stopfalszerom.blogspot.com/2017/08/httpwww.html

 

zaloguj się by móc komentować

stopfalszerzom @qwerty 13 grudnia 2017 07:58
13 grudnia 2017 08:23

Starożytne "księgi" wieczyste na ziemiach Polskich były sporządzane w piśmie węzełkowym(wici/witji/wietji). Takie akty notarialne przetrwały nawet czas niszczenie wszystkiego co kojarzyło się z pogaństwem po przyjęciu chrztu przez Mieszka I i zachowały się aż do średniowiecza. Wszelkie wzmianki na ten temat historycy jednak ignorują lub nawet tuszują.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @stopfalszerzom 13 grudnia 2017 08:10
13 grudnia 2017 10:12

To jest dosyć dobrze opracowane. Ideologia dotyczy interpretacji, nie faktów. 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @stopfalszerzom 13 grudnia 2017 08:23
13 grudnia 2017 10:15

Zaraz tam tuszują, o tej kulturze pisma wezelkowego zwyczajnie niewiele wiadomo. Ale wiadomo, jeśli chodzi o genetykę, że to już było po migracji.

zaloguj się by móc komentować

stopfalszerzom @Grzeralts 13 grudnia 2017 10:15
13 grudnia 2017 10:27

Nie rozumiem. Rozwiń co wiadomo o genetyce w kontekście pisma węzełkowego i po jakiej migracji?

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @stopfalszerzom
13 grudnia 2017 20:10

Zasugerowałem się tymi Twoimi kipu i źle przetłumaczyłem. Chodziło mi o kulturę ceramiki sznurowej, w której mamy "nasz" wariant R1a, a która jest dużo późniejsza niż nie tylko zlodowacenia, ale i druga fala migracji z Azji. Natomiast haplotypy mitochondrialne, zwłaszcza H są starsze. 

zaloguj się by móc komentować

Godny-Ojciec @Grzeralts 13 grudnia 2017 10:12
14 grudnia 2017 07:57

Będąc kiedyś w Magdeburgu na wycieczce, niemiecki przewodnik z dumą i niezbyt skrywaną wyższością pokazywał nam zabytkową płaskorzeźbę z przed 1000lat na której przedstawione były dwie grupy ludzi wyraźnie odrębne rasowo. Grupa blondynów witała na niej przyjaźnie grupę brunetów. Można powiedzieć chlebem i solą. Przewodnik wyjaśniał, że płaskorzeźba przedstawia jasnowłosych Germanów witających przyjaźnie miejscowych Słowian którzy wtedy tu żyli. Miała ta płaskorzeźba świadczyć o przyjaznej atmosferze wówczas panującej pomiędzy Saksonami i Słowianami.

Łyknąłem tę propagitkę bez żadnego oporu bo wtedy nie miałem odpowiedniej wiedzy historycznej i ikonograficznej, która pozwoliłaby mi zinterpretować przekaz ideowy tej płaskorzeźby w jakikolwiek inny sposób. Z restą sprawy z przed 1000 lat dziejące się na terenie jakiegoś tam Magdeburga w dalekich Niemczech wydawały się mało istotne dla mojego bytu i mojej słowiańskiej tożsamości. 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Godny-Ojciec 14 grudnia 2017 07:57
14 grudnia 2017 08:03

1000 lat temu to już czasy współczesne w kontekście, o którym tu rozmawiamy. 

zaloguj się by móc komentować

Godny-Ojciec @Grzeralts 14 grudnia 2017 08:03
14 grudnia 2017 08:34

Ok. Tyle że ja odniosłem się do tego co napisałeś tu: "To jest dosyć dobrze opracowane. Ideologia dotyczy interpretacji, nie faktów. " 

Przykład, który podałem pokazuje jak współczesna niemiecka polityka historyczna odnosi się i przeinterpretowuje istniejące fakty tak by zmienić wręcz odwrócić ich ideową wymowę. 

Wczesnośredniowieczna, kamienna płaskorzeźba musiała mieć od początku utrwaloną w przekazie historycznym wymowę. Rzeczywiście mogła wskazywać i podkreślać raczej przyjazne i utrzymane w duchu tolerancji i szacunku wzajemne relacje ówczesnych autochtonów (Ariów/Słowian) i najeźdźców jakimi byli Saksonowie.

Tyle, że parę szczegółów z romańskiej płaskorzeźby nie pasuje do interpretacji przedstawionej nam przez niemieckiego przewodnika. Przybyłych gości wiatają zwykle gospodarze. A to witający mieli na płaskorzeźbie cechy blondynów.

Co do tego że to Słowianie byli tam wtedy autochtonami, niemiecki przewodnik nie miał wątpliwości.

Ciekawe czy ta interpretacja utrzyma się przez nastepne 1000 lat skoro dziś nawet Polacy w osobie na przykład Twardocha rozpowszechniają twierdzenia że na ziemiach Polski przed najazdem Słowian żyli Germanie.

zaloguj się by móc komentować

stopfalszerzom @Godny-Ojciec 14 grudnia 2017 08:34
14 grudnia 2017 08:48

Nie było żadnego najazdu Słowian na polskie ziemie! Zwłaszcza we wczesnym średniowieczu. Słowianie żyli tu od zawsze, od tysięcy lat. Tylko takie stanowisko da się obronić i wyjaśnić współczesny rozkład haplogrupy R1a na mapie Europy, procent blondynów, posiadaczy niebieskich oczu i tolerancji na laktozę we współczesnej populacji ludzkiej. Wszystkie te cechy mają swoje epicentrum na terenie Polski i Litwy.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @stopfalszerzom 14 grudnia 2017 08:48
14 grudnia 2017 14:59

Oczywiście. I w zasadzie aż do czasów współczesnych ziemie Słowian kończyły się dopiero na Łabie. Co nie zmienia faktu, że Słowianie opanowali te ziemie gdzieś w epoce brązu wypierając lokalnych, niekulturalnych barbarzyńców, do pokrewieństwa z którymi odwołują się Niemcy.

zaloguj się by móc komentować

stopfalszerzom @Grzeralts 14 grudnia 2017 14:59
14 grudnia 2017 15:48

Gyby to była prawda środek ciężkości rozkładu terytorialnego haplogrupy R1a1znajdowałby się gdzieś na styku Europy i Azji, a znajduje się w Polsce. Z mapki terytorialnego rozkładu haplogrup w Europie wynika, że Europę zasiedlili ludzie o grupie R>R1 a nastepnie pod koniec ostatniego zlodowacenia grupa ta rozpadła się na R1a(ariów) i R1b(protoceltów) Żadnych Niemców wtedy ani też potem w Europie nie było. Niemcy to zlepek różnych grup i plemion łącznie z niewolnikami zbiegłymi z Imperium Romanum. Świadczy o tym ich język który jest językiem kreolskim w odróżnieniu do Polskiego w którym wszystkie stare(podstawowe) słowa mają swoją historię językową i kontekst.

zaloguj się by móc komentować

chlor @stopfalszerzom 14 grudnia 2017 15:48
14 grudnia 2017 20:06

Dzisiejszy wzrost dominacji R1a w Polsce wynika z przemieszczeń ludności po II wojnie, repatriacji ze wschodu, i pozbycia się Niemców, więc fałszuje obraz istniejący tysiące lat temu. To nie znaczy że 3 tysiące lat temu byli tu jacyś "Niemcy". Pojawiły się grupy staroeuropejczyków z Bałkanów (ci którzy wydobywali krzemień w okolicy Sandomierza), następnie jakieś ludy R1a, których nie można w ciemno nazywać  Słowianami. Pierwsi "ewidentni" Słowianie w naszej okolicy to państwo Samona (VI wiek), i połabianie (koniec wieku VII). Ewidentny Słowianin mówi językiem słowiańskim, wygląda, ubiera się, mieszka, i żyje jak Słowianin. Zaś hp R1a, to mają również ewidentni azjaci w Turkmenii, i Irańczycy (plemiona stepowe mówiąc ogólnie). Podobnie R1b mają też ewidentnie nie germańscy Baskowie.

zaloguj się by móc komentować


Grzeralts @stopfalszerzom
14 grudnia 2017 21:49

Zresztą skutkiem IIWŚ jest też nadreprezentacja R1a w Izraelu. Sam Bibi jest R1a.

zaloguj się by móc komentować

chlor @stopfalszerzom
15 grudnia 2017 09:03

To jest zagwozdka właśnie, bo te haplogrupy dziedziczy się tylko w linii męskiej, więc jeśli Żyd ma R1a, to jego męski praprzodek nie pochodzi z Izraela. Choćby wszyscy następni potomkowie żenili się wyłącznie z Żydówkami, to pięczątka R1a nigdy nie zniknie. Stąd wiązanie haplogrupy z przynależnością narodową i kulturową jest naciągane.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @chlor 15 grudnia 2017 09:03
15 grudnia 2017 09:31

Sęk w tym, że najstarsze R1a to haplogrupa Lewitów....

zaloguj się by móc komentować

stopfalszerzom @chlor 14 grudnia 2017 20:06
15 grudnia 2017 18:40

Mhmmm... :) No więc przeprowadź myślowy eksperyment z naszą mapką polegający na cofnięciu zegara do 1 września roku 1939. Jak sądzisz czy w/w mapa odnotowałby jakiekolwiek zmiany gyby uwzglednić te migracje o których mówisz? Moim zdaniem żadnych. No może mały ok 1% wzrost R1b w kółku polskim i wschonioniemieckim. R1a to byli Słowianie mówiacy w swoim starym (pierwotnym) języku lub Słowianie mówiący dziś po Węgiersku, Rumuńsku lub Niemiecku.

Ludy Indoirańskie mówią językami, które wywodzą się z terenu dzisiejszej Polski czyli od prasłowiańskiego. Przybyli ok 3 tys lat temu do Indii z północy i dali początek kaście braminów. Wiele słów w Sanskrycie i języku Palskim brzmi zupełnie po polsku (słowiańsku). Zwrócili już nawet na to uwagę Hindusi.

R1b to jest haplogrupa charakterystyczna dla Celtów. Niemcy nie mają swojej haplogrupy "Pasożytują" głównie na R1a, R1b i I1

zaloguj się by móc komentować

stopfalszerzom @Grzeralts 14 grudnia 2017 21:47
15 grudnia 2017 19:01

Przypatrując się wariacjom w Y-DNA R1a ustalono że genetyczni Prasłowianie = Scytowie, znaleźli się 10.000 p.n.e w Macedonii i na linii Dunaju poniżej Lodowca, i tam żyli. Żyjąc z I1 oraz I2 stworzyli język presłowiański (protosłowiański, staroeuropejsko-scytyjski) w którym dominujący był składnik R1a oraz zapewne ukształtowały się dwie gwary – scyto-ilmeryjska (z I1) i scyto-iliryjska (z I2). Kiedy lodowce zeszły weszli na obszar Wisły, Odry, Łaby, Renu, do Skandynawii. Tam gdy weszli Celtowie/Keltowie ukształtował się peryferyjny zamorski – skoński – praskandynawski (ilmersko-celto-scytyjski R1a+I1+R1b). Iliryjsko-scytyjski (R1a+I2) dominował nad Dunajem po obu stronach i na południu, jako kontynentalny, to jest prasłowiański, czyli staro-słowiański. Na styku R1a+I z N – Fińską powstał język bałtyjski (słowiano-ilmersko-fiński, czyli staro-istyjski).

bialczynski 6 stycznia 2016 o 21:14 Odpowiedz zacytowana ze strony:

https://bialczynski.pl/2016/01/05/genetyka-skad-pochodza-slowianie-r1a-epizod-sundalandzki-na-stronie-ksiedza-pietrzaka/

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @stopfalszerzom 15 grudnia 2017 19:01
15 grudnia 2017 20:11

Jednakowoż dużo później, już w brązie i później, miały miejsce istotne migracje. I to z nich wywodzą się nasi przodkowie, którzy najpewniej podbili ludy z neolitu, a częściowo wyparli ich na Zachód.

zaloguj się by móc komentować

stopfalszerzom @chlor 15 grudnia 2017 09:03
16 grudnia 2017 08:28

"To jest zagwozdka właśnie, bo te haplogrupy dziedziczy się tylko w linii męskiej, więc jeśli Żyd ma R1a, to jego męski praprzodek nie pochodzi z Izraela. Choćby wszyscy następni potomkowie żenili się wyłącznie z Żydówkami, to pięczątka R1a nigdy nie zniknie."

Prawda to i nieprawda. Bo haplogrupa R1a jest obecna w dziedzictwie genetycznym "Narodu Wybranego" od czasu (jeszcze przed Mojżeszem) pojawienia się na Synaju i w Palestynie Lechitów (Lewitów) którzy pełnili później w Narodzie Wybranym podobną role jak w Indiach Bramini, też dziwnym przypadkiem posiadacze haplogrupy R1a.

"Stąd wiązanie haplogrupy z przynależnością narodową i kulturową jest naciągane." - fakt czasem jest, ale w większości przypadków, zwłaszcza jeśli idzie o R1a jest bagatelizowane, przeinaczane fałszowane i zacierane. A dzieje się tak dlatego że zarządzanie kreacją i dystrybycją narracjami historycznymi sterują określone gangi posiadające określone interesy, doktrynę i ideologię

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @stopfalszerzom 16 grudnia 2017 08:28
16 grudnia 2017 16:59

Tu jest wiele wątków. Z jednej strony nie bardzo można głośno mówić, że R1a to potomkowie Lewitów, bo konsekwencje religijne miałoby to dosyć poważne. Z drugiej strony jedno R1a drugiemu R1a nie równe. W ogóle genetyka nigdy nie wyjaśni w szczegółach jak to dokładnie było. Ale można dzięki niej wykluczyć pewne hipotezy (np.anatolijską). Z kolei powstawanie współczesnych narodów Europejskich to historia tak młoda, że nic się nie da powiedzieć na podstawie paleogenetyki w tej kwestii. Patrząc na to jak przyrodnik Europejczycy współcześni nie różnią się istotnie między sobą, jesli chodzi o pochodzenie określane na podstawie genomu. Owszem, da się zauwazyć pewne trendy świadczące o przeszłości tych ziem. Ale to tyle.

Co innego np. Izraelici. Oni, choćby właśnie dyskutowani Lewici są bardzo blisko spokrewnieni ze sobą - odbudowywali się z bardzo małej populacji. W ogóle Żydzi aszkenazyjscy są dużo bliżej spokrewnieni ze sobą niż współcześni Polacy.

zaloguj się by móc komentować

stopfalszerzom @Grzeralts 16 grudnia 2017 16:59
16 grudnia 2017 17:37

Lewici to potomkowie R1a czyli Słowian pochodzących z terenów dzisiejszej Polski lub Łużyc, nie odwrotnie.

"Pierwszym i może najbardziej spektakularnym jest określenie jeziora lub raczej laguny na drodze z Egiptu do Syrii - Bardawil.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Bardawil

na pierwszy rzut oka nie ma w tej nazwie nic słowiańskiego dopóki nie sprawdzimy tego, pod jakim określeniem ta laguna występuje w innych językach.

https://en.wikipedia.org/wiki/Serbonian_Bog

I tu nie sposób wprost wyjść ze zdziwienia. Po pierwsze, dlaczego ukrywa się przed Polakami i innymi Słowianami prawdziwą nazwę tego jeziora a po drugie, co do czorta może mieć wspólnego jezioro na Synaju z Serbami.

Najgorsze jest to, że to określenie użyte zostało po raz pierwszy przez Herodota w 5 wieku przed naszą era, co jest tym bardziej szokujące, bo Serbów w tym czasie podobnież jeszcze nie było, a co dopiero w Egipcie.

Oczywiście ze współczesnymi Serbami „Jezioro Serbów” ma też dużo wspólnego ale o wiele więcej z Sorbami z terenów nad Łabą, którzy w XII w.p.n.e. podjęli próby podboju Egiptu. Te próby skończyły się niepowodzeniem, ale Sorbowie pozostawili po sobie cały szereg toponimów na terenie Synaju w których ich nazwa plemienna ostała się do dziś."

Cytat z http://krysztalowywszechswiat.blogspot.com/2016/09/czy-polacy-sa-przodkami-zydow-pustynne.html

zaloguj się by móc komentować


zaloguj się by móc komentować